Turbiny wiatrowe alternatywą dla fotowoltaiki ?

  • -

Turbiny wiatrowe alternatywą dla fotowoltaiki ?

Każdy z nas pragnąłby obniżyć koszty związane z wykorzystaniem energii w naszych domach, gospodarstwach oraz firmach. Niestety, zainwestowanie w fotowoltaikę wymaga dość znacznego wkładu finansowego, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dotyczy to głównie osób prywatnych, którzy chcieliby zainstalować w domach instalacje PV. Dofinansowanie z państwa na instalacje fotowolotaiczne jest niewielkie. Co zrobić w przypadku, gdy chcielibyśmy w małym stopniu obniżyć energię za prąd ? Tutaj idealnym rozwiązaniem są małe turbiny wiatrowe.

Turbiny wiatrowe - MWG-700

Turbiny wiatrowe – MWG-700

Koszt takiej małej turbiny o mocy 700 W to około 3 tysiące złotych. Małe turbiny wiatrowe są najczęściej używane w domkach letniskowych, samochodach kempingowych a także w jachtach, kutrach i innych małych statkach, ale jak już wspomniałem z powodzeniem  mogą zostać wykorzystane przy domach do obniżenia kosztów energii.

W ofercie naszego sklepu „Sklepelektryka24.pl” znajdują się małe turbiny wiatrowe do zastosowań domowych. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty.

Poniżej znajduje się link do naszej oferty turbin wiatrowych:

http://sklepelektryka24.pl/turbiny-wiatrowe.html