Zestaw fotowoltaiczny 500W z przetwornicą SinusPro-1000

Opis zestawu

Zestaw fotowoltaiczny 500 W, w skład którego wchodzi 2 x panel polikrystaliczny znanego producenta BLD Solar, wydajna i niezawodna przetwornica firmy VOLT , akumulatora AGM MWPOWER razem z okablowaniem i zestawem łączników modułów fotowoltaicznych – konektorami MC4.

Zestaw fotowoltaiczny 500W – skład

Elementy wchodzące w skład zestawu

Przetwornica SinusPro-1000S
Zestaw fotowoltaiczny 500W - Przetwornica serii SinusPro
Zestaw fotowoltaiczny 500W – Przetwornica serii SinusPro

Przetwornica serii „S” została zaprojektowana z myślą o pracy w instalacjach fotowoltaicznych – posiada bezpośrednie wejście dla paneli solarnych oraz przełącznik priorytetu solar/sieć. Przetwornica ta pozwala na zasilanie urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów lub instalacji samochodowych o napięciu 12VDC, może ona również pracować jako awaryjne źródło energii dla urządzeń wymagających ciągłego, bezprzerwowego zasilania.

Cechą jaka wyróżnia przetwornice serii SinusPro na tle innych urządzeń jest wytwarzanie przez nie napięcia przemiennego o przebiegu sinusoidalnym – identycznego do tego jakie występuje w sieci elektroenergetycznej, co pozwala na zasilanie urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne i transformatory, które nie mogłyby by zostać podłączone do zwykłych przetwornic DC/AC oferujących na wyjściu napięcie o przebiegu sinusoidy modyfikowanej (przebieg prostokątny).

Przetwornica SinusPro-1000S została ponadto wyposażona w: automatyczny regulator napięcia AVR, prostownik MPPT 10A do ładowania akumulatorów, szereg zabezpieczeń chroniących zarówno przetwornicę, jak i podłączone do niej urządzenia przed uszkodzeniem (zabezpieczenie przeciążeniowe, przed zwarciem, temperaturowe, przed rozładowaniem i przeładowaniem akumulatora) i wiele innych przydatnych funkcji.

Parametry przetwornicy SinusPro-1000S:

 • Moc ciągła/chwilowa przetwornicy: 700/1000W,
 • Tryb pracy: AC (sieć) lub PV (współpraca z panelami fotowoltaicznymi),
 • Napięcie wejściowe AC (sieć): 140-275VAC, 45-65Hz,
 • Napięcie wejściowe PV (panele fotowoltaiczne): 12-25VDC,
 • Prąd bez obciążenia: 1,2A,
 • Napięcie wyjściowe (praca z akumulatora): 230VAC±1%,
 • Napięcie wyjściowe (praca z sieci w trybie AVR): 230VAC ±8%,
 • Sprawność: ponad 92%,
 • Maksymalny prąd ładowania akumulatora: 10A MPPT,
 • Napięcie ładowania akumulatora: 13,8V±0,5V,
 • Automatyczny regulator napięcia sieci AVR: 140-275VAC,
 • Chłodzenie: wentylator wolnoobrotowy,
 • Temp. pracy: od 0 do 40 st. C,
 • Wymiary (Wys. x Szer. x Dł.): 285 x 140 x 355 [mm]
 • Waga: 9,8 kg,
Panel fotowoltaiczny BLD Solar P60PCS-250

Wysoki współczynnik uzyskiwanej energii, nowoczesny wygląd oraz łatwość instalacji – te cech idealnie opisują panel fotowoltaiczny firmy BLD Solar P60PCS-250 o mocy 250W. O jakości oferowanego panelu świadczy szereg uzyskanych przez niego międzynarodowych certyfikatów, a także 10 letnia gwarancja producenta na defekty materialne paneli oraz sprawność powyżej 90% oraz 25-letnia gwarancja na sprawność powyżej 80%.

Akumulator AGM 55Ah MW 55-12B
Zestaw fotowoltaiczny 500W - Akumulator
Zestaw fotowoltaiczny 500W – Akumulator

Akumulator kwasowo-ołowiowy – bezobsługowy, elektrolit został umieszczony w separatorze z maty szklanej z zaworami bezpieczeństwa. Seria akumulatorów AGM firmy MW Power została zaprojektowana do zastosowania w aplikacjach pracujących cyklicznie i do pracy buforowej, co idealnie odpowiada charakterystyce pracy instalacji fotowoltaicznych. Akumulatory AGM cechują się długą żywotnością, ocenianą na 6 – 9 lat przy temperaturze użytkowania 20-25 stopni Celsjusza. Poza pracą w systemach PV opisywane akumulatory mogą znaleźć zastosowanie również jako zasilanie rezerwowe w systemach automatyki, kas fiskalnych, jako źródło energii w urządzeniach przenośnych, a także jako zasilanie silników pracujących cyklicznie.

Parametry akumulatora AGM MW 55-12B:

 • Napięcie: 12VDC,
 • Pojemność (C20): 55Ah,
 • Żywotność: 6-9 lat,
 • Terminal: M6,
 • Wymiary (Wys. x Szer. x Dł.): 226 x 135 x 207 [mm],
 • Waga: 17,4 [kg],
Kabel solarny PV TOPSOLAR ZZ-F
Zestaw fotowoltaiczny 500W - Kabel solarny
Zestaw fotowoltaiczny 500W – Kabel solarny

Kabel giętkim, zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w instalacjach fotowoltaicznych, produkowany przez firmę „Top Cable” z Hiszpanii, będącą czołowym producentem systemów okablowania na świecie. Izolacja żył została wykonana z bezhalogenowej, termoutwardzalnej gumy typu EI6, z kolei ich powłoka zewnętrzna z gumy typu EM8 (bezhalogenowej – LSZH i termoutwardzalnej). Przewody są przeznaczone do pracy w zakresie temperatur od -40°C do +120°C, spełniają wymagania standardów dotyczących kabli solarnych i elektrowni fotowoltaicznych zawarte w odpowiednich normach branżowych. Nadają się do realizacji połączeń ruchomych, jak również do układania na stałe. Przewody PV TOPSOLAR ZZ-F są przeznaczone do połączeń bezpośrednich pomiędzy panelami fotowoltaicznymi oraz do połączeń paneli z przetwornikiem DC/AC. Bez przeszkód mogą być układane również bezpośrednio w ziemi.

 • Przekrój żyły przewodu: 1×4 mm2,
 • Materiał żyły: miedź cynowana, 5 klasa giętkości,
 • Izolacja żyły: guma termoutwardzalna bezhalogenowa – LSHZ EI6
 • Powłoka zewnętrzna: guma termoutwardzalnej bezhalogenowej LSZH EM8,
 • Norma narodowa / europejska: EN 60332-1-2 / EN 50267-1 / EN 50267-2 / EN 61034,
 • Norma międzynarodowa: IEC 60332-1 / IEC 60754-1 / IEC 60754-2 / IEC 61034,
Konektory MC4

Komplet konektorów MC4 służących do łączenia paneli fotowoltaicznych – charakteryzują się dużą niezawodnością, trwałością, wysokim stopniem szczelności IP67 oraz odpornością na warunki atmosferyczne.

Zestaw fotowoltaiczny 500W – zastosowanie

Prezentowany powyżej zestaw fotowoltaiczny z przetwornicą SinusPro-1000S oraz akumulatorem znajduje zastosowanie, jako awaryjne źródło zasilania dla urządzeń tego wymagających, jak np. pompy centralnego ogrzewania, komputery, sprzęt sieciowy i inne.

Zestawy te mogą też stanowić znakomite źródło energii dla urządzeń systemów zabezpieczeń (branża security), w obiektach które nie posiadają jeszcze zasilania z sieci elektrycznej, a w których chcieli by Państwo na czas budowy zamontować system alarmowy lub system monitoringu.

Przedstawiony zestaw może też stanowić bazę do rozbudowy systemu fotowoltaicznego w przyszłości, nic nie stoi na przeszkodzie by z czasem do systemu dołożyć kolejne panele PV, zaś przetwornicę zamienić na inwerter solarny (falownik), wówczas taki układ mógłby zostać podłączony do sieci elektryczne, zaś Państwo zgodnie z nową ustawą OZE mogli by prowadzić sprzedaż energii elektrycznej.

Zakup

Prezentowany zestaw fotowoltaiczny jest dostępny w sklepie internetowym: SklepElektryka24.pl pod linkiem: Zestaw PV 500W w cenie 3821,40 zł brutto.