Falowniki Solarne – Jakie Wybrać i Czym Się Kierować?

Przy wyborze odpowiedniego falownika solarnego powinniśmy przede wszystkim zastanowić się jakie parametry wyjściowe są nam potrzebne. Jest to bardzo ważne aby dany falownik dobrze działał i nie uległ awarii.

Falowniki solarne firmy Delta serii Solivia RPI
Falowniki solarne firmy Delta

Falowniki Solarne – Dobór

Do małych instalacji przydomowych będzie potrzebny falownik o małej mocy i odpowiednio do instalacji na skalę przemysłową trzeba będzie zastosować falowniki o większej mocy. Falownik solarny powinien charakteryzować się wysoką sprawnością i zgodnością z wszystkimi typami modułów PV. Sprawność falownika jest bardzo ważnym parametrem, gdyż pozwala uzyskać maksimum energii z paneli. Kolejnym ważnym cechą jaką powinien mieć falownik to szeroki zakres napięcia wejściowego. Pozwala on na bezpieczną instalację gdyż można operować napięciem elastycznie. Istotną kwestią przy wyborze falownika jest również odporność na czynniki atmosferyczne, zapylanie powietrza oraz wilgotność.  Taki chroniony falownik można zainstalować wszędzie np. w wilgotnej piwnicy, w pobliżu pylących drzew itp.

Producent Falowników Solarnych – Firma DELTA

DELTA - producent falowników solarnych
DELTA – producent falowników solarnych

Godne polecenia są bardzo wydajne falowniki solarne firmy Delta: „Solivia” oraz „RPI” zarówno transformatorowe jak i beztransformatorowe. Falowniki te są bardzo dobrym rozwiązaniem dla instalacji domowych a także instalacji na cele przemysłowe. Wykonane są z aluminiowej obudowy, oferują wysoką sprawność i niezawodność w każdych warunkach dzięki stopniu ochrony IP 65. Do tego posiadają rozłącznik DC i oferują uziemienie negatywne i pozytywne oraz kilka metod monitorowania pracy falownika. W ofercie naszej firmy „Zawex” znajdują się falowniki jednofazowe i trójfazowe. Serdecznie zapraszamy do zakupu.