Jaki Panel Fotowoltaiczny Wybrać?

Na fotowoltaicznym rynku znajduje się coraz więcej producentów paneli fotowoltaicznych oferujących szeroką gamę modeli, ich liczba sięga dziesiątek tysięcy. Jak z tylu możliwych produktów wybrać najwydajniejszy panel fotowoltaiczny ?

Panel Fotowoltaiczny – Na Co Zwrócić Uwagę

Każdy model panelu fotowoltaicznego różni się nieznacznie mocą, taką różnicę nazywamy tolerancją mocy. Dodatnia tolerancja oznacza, że panel nigdy nie będzie miał mocy niższej niż nominalna,a tego właśnie wymagamy. Drugim ważnym parametrem, którym trzeba się kierować przy wyborze panelu to temperaturowy współczynnik mocy określany spadkiem mocy wskutek wzrostu temperatury panelu. Chodzi o to, że baterie słoneczne tracą moc wraz ze wzrostem temperatury, przez co moc baterii jest niższa od nominalnej nawet przy bardzo wysokim natężeniu promieniowania słonecznego. Im niższy jest ten wskaźnik tym wydajność panelu fotowoltaicznego jest większa.

Panel fotowoltaiczny polikrystaliczne MWG-130
Panel fotowoltaiczny polikrystaliczne MWG-130

Kolejną ważną cechą dobrego panelu fotowoltaicznego jest wydajność w pochmurne dni. Ze względu na klimat panujący w Polsce (duża liczba pochmurnych dni) musimy wybrać panel, który bardzo dobrze sobie radzi z wyłapywaniem energii z promieniowania rozproszonego. Im mniejsza utrata efektywności przy niskim natężeniu promieniowania, tym lepsza wydajność modułu. Nic nie trwa wiecznie, tak samo dzieje się panelami fotowoltaicznymi. Moc paneli obniża się z upływem czasu i jest to około 0,5-5% w skali roku. Im mniejsza strata moc tym lepiej będzie wydajniejszy.

Dla tych, którzy szukają wydajnych i dobrej jakości paneli zapraszamy serdecznie do naszego nowego internetowego sklepu „Sklepelektryka24.pl”. W ofercie sklepu znajdują się bardzo dobrej jakości panele firmy MW Green Power, które idealnie sprostają wymaganiom każdej instalacji PV.