Zasilacz Laboratoryjny AXIOMET

Jedno z podstawowych narzędzi w warsztacie elektryka, elektronika czy automatyka jakie powinno się w nim znaleźć jest bez wątpienia regulowany zasilacz laboratoryjny o dobrej wydajności prądowej. Zasilacz AXIOMET AX-3003L-3 to trzykanałowy zasilacz o dużej dokładności z czego dwa kanały są regulowane, a jeden ma wartość stałą.

Zasilacz AXIOMET AX-3003L-3 – Dane Techniczne

Kanały wyjściowe o regulowanej wartości mogą pracować w trybie ustalonego napięcia (C.V.) lub w trybie ustalonego prądu (C.C.) i posiadają dużą stabilność i wydajność. W trybie ustalonego napięcia, wartość napięcia wyjściowego może zostać ustalona od 0V do pełnego zakresu. W trybie ustalonego prądu, wartość prądu wyjściowego może zostać ustalona od 0A do pełnego zakresu. Dwa wyjścia zasilacza mogą zostać połączone równolegle lub szeregowo, regulacja napięcia i prądu będzie się odbywać przy pomocy pokręteł kanału głównego. Wyjście stałe posiada napięcie o wartości 5V. Jest to wyjście o dużej stabilności oraz bardzo niewielkich szumach, posiadające zabezpieczenie przeciążeniowe (np. w przypadku zwarcia). Urządzenie to cechują małe wymiary, bardzo duża wydajność, co wraz z ciekawie zaprojektowaną obudową czyni je idealne do laboratoriów, uniwersytetów, przemysłu i serwisów elektronicznych.

Zasilacz zasilany jest napięciem sieciowym 230V, posiada płynną regulację napięcia w zakresie 0-30V, a jego wydajność prądowa to maksymalnie 3 A która także jest regulowana płynnie. Duże i czytelne wyświetlacze LED ułatwiają odbiór informacji o parametrach pracy zasilacza. Zasilacz posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe i dodatkowo zabezpieczony jest bezpiecznikiem. Może pracować w trybie szeregowym przez można uzyskać napięcie 60 V sterowane przez kanał główny. Tryb równoległy pozwala zwiększyć wydajność prądową zasilacza dwukrotnie czyli do 6 A. Zasilacz posiada standardowe wejścia bananowe, dodatkowo można je odkręcić dzięki czemu możliwy jest montaż innych końcówek, bądź samych przewodów.