Gotowe zestawy fotowoltaiki alternatywą dla rosnących rachunków za prąd

Rosnące ceny za energię elektryczną, sprawiają że coraz więcej osób staję przed dylematem poszukiwań alternatywnego źródła prądu. Rozwiązaniem są cieszące się coraz większym zainteresowaniem gotowe zestawy fotowoltaiki do samodzielnego montażu.

Gotowe zestawy fotowoltaiki do samodzielnego montażu

Doskonałym pomysłem na własne niezależne źródło prądu są gotowe zestawy fotowoltaiczne do samodzielnego montażu. Kupując gotowy zestaw zaoszczędzisz nie tylko czas na dobór odpowiednich komponentów, ale również pieniądze. Ponadto dostaniesz w jednej paczce wszystko to co jest niezbędne do samodzielnego montażu łącznie z śrubami. Montaż takiego zestawu nie jest skomplikowany, potrzebne są jedynie podstawowe narzędzia.
Gotowy zestaw można wykorzystać w celu zasilania jednego urządzenia, np. klimatyzatora czy nagrzewnicy.

Kto powinien wybrać gotowy zestaw fotowoltaiczny?

Do wyboru jest bardzo dużo zestawów, dlatego grono odbiorców jest szerokie. Na gotowe zestawy fotowoltaiczne może zdecydować się każdy. Wybierane są począwszy od domków letniskowych, poprzez altany i wiaty, a skończywszy na domach jednorodzinnych i domach bez pozwolenia do 35m2.

Zestaw fotowoltaiki do samodzielnego montażu na domek letniskowy

Jaki zestaw wybrać?

Ważnym aspektem jest prawidłowy dobór zestawu. Należy wybrać zestaw zgodnie z zapotrzebowaniem na moc. W zestawie otrzymujemy także akumulatory, w których gromadzona jest energia wyprodukowana przez panele fotowoltaiczne. W zależności od mocy zestawu prąd przetwarzany jest za pomocą falownika bądź przetwornicy. Dużą popularnością cieszą się małe zestawy, które można zamontować w altanie, a wytworzony prąd z łatwością zasili ładowarki, odtwarzacze muzyczne i inne.
Dostępne są również zestawy o mocy nawet do 2,5kW. Taka moc zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego domku letniskowego, domu bez zgłoszenia do 35m2, a nawet małego domu jednorodzinnego.

Co znajduje się w zestawie fotowoltaiki do samodzielnego montażu?

W zestawie otrzymujemy:

  • panele fotowoltaiczne
  • falownik/przetwornice/regulator
  • akumulator
  • zestaw montażowy
  • przewody solarne