Zasilacze – Niezbędny Element w Życiu Codziennym

Na początku chciałbym wyjaśnić co to właściwie jest zasilacz. A więc zasilacz to urządzenie, które najpierw pobiera prąd elektryczny z sieci, przetwarzając go poprzez zastosowane w nim elementy elektroniczne na prąd o określonych parametrach.

Typ Zasilaczy

Zasilacze dzielą się na tradycyjne(zwane też linowymi, oparte na  transformatorze i liniowej stabilizacji napięcia lub prądu za pomocą tranzystora, który zmieniając swój stopień przewodzenia reguluje parametry wyjściowe) oraz impulsowe (zwane też przetwornicami) oparte o cyfrowy układ przełączający napięcie z wysoką częstotliwością i kontrolujący jego średnią wartość za pomocą modulacji PWM).

Zasilacze DR-120
Zasilacz DR-120

Zasilacze Impulsowe – Właściwości i Zastosowania

Bez zasilaczy nie moglibyśmy podłączyć do sieci jakiegokolwiek urządzenia bo prąd i napięcie tam występujące spowodowałoby trwałe uszkodzenie elektroniki w urządzeniu. Powszechnie coraz częściej stosuje się zasilacze impulsowe niż tradycyjne, ponieważ zasilacze te są bardziej oszczędne podczas gdy koszt energii rośnie, mają mniejsze wymiary, przez co można je zastosować wszędzie oraz mają bardzo uniwersalne zastosowanie.

Zastosowanie tego typu zasilaczy to sprzęt telekomunikacyjny i medyczny, elektronika użytkowa (np. ładowarki do telefonów) oraz peryferia komputerowe.  W ofercie naszego sklepu internetowego www.sklepelektryka24.pl znajdują się szeroka gama zasilaczy impulsowych o szerokim zakresie parametrów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zasilacze - MDR-100
Zasilacz – MDR-100