Oświetlenie Solarne Halogenowe

Oświetlenie Solarne Halogenowe pełni rolę małej elektrowni słonecznej dedykowanej do zasilania oświetlenia ledowego. Świetnie sprawdza się w domkach letniskowych – holenderskich, przyczepach kempingowych lub innych miejscach gdzie potrzebne jest oświetlenie okazjonalne włączane manualnie za pomocą włącznika.

Skład Zestawu Solarnego

  • Panel słoneczny monokrystaliczny,
  • Regulator ładowania,
  • 2 x Halogen LED,
  • Okablowanie,
  • Akumulator żelowy,

Zasada Działania Zestawu

Panel słoneczny generuję energię elektryczną pozyskaną z promieni słonecznych. Energia przesyłana jest okablowaniem solarnym do regulatora ładowania a następnie do akumulatora żelowego. 

Dołączony regulator zapewnia poprawną charakterystykę ładowania akumulatora oraz zabezpiecza przed prądem wstecznym. Zgromadzona energia w akumulatorze wykorzystywana jest do zasilania oświetlenia solarnego o napięciu stałym 12V

Samodzielny Montaż

Tego typu zestaw fotowoltaiczny dedykowany jest do samodzielnego montażu. W komplecie znajdą Państwo instrukcję obsługi oraz schemat montażu. Przewody w zestawie są już zarobione i poza śrubokrętem i kluczem oczkowym nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Każdy zestaw objęty jest również bezpłatnym wsparciem technicznym przez telefon. Z powodzeniem zarówno mężczyzna jak i kobieta a także osoba bez doświadczenia technicznego jest w stanie zmontować samodzielnie zestaw.

Panel Fotowoltaiczny

Panel słoneczny to najważniejszy element zestawu fotowoltaicznego. Odpowiada za zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Panele słoneczne oferowane przez naszą firmę to konstrukcja monokrystaliczna z przedziału 5W-160W oraz polikrystaliczne dla mocy powyżej 285W. Wszystkie moduły są pokryte hartowanym wysokotransperentnym szkłem o niskiej zawartości żelaza.

Zastosowane szkło solarne z powłoką antyrefleksyjną zapewnia jeszcze lepszą absorpcję promieniowania słonecznego, a co za tym idzie – zwiększa efektywność paneli. Szyba jest niezwykle odporna na uderzenia i gradobicie. Cała konstrukcja zamknięta jest w aluminiowym profilu w którym przygotowane są otwory fasolkowe ułatwiające montaż modułu fotowoltaicznego.

Oferowane przez nas moduły odporne są na typowe warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, wiatr czy grad. Gwarantujemy, jakość wyrobu przez 5 lat oraz 30 lat gwarancji energetycznej. Każdy moduł zawiera okablowanie przyłączeniowe wraz z konektorami MC4

Regulator Ładowania

Regulatory Victron Energy PWM Light USB-LCD występujące w trzech odmianach mocy: 5A, 10A oraz 20A dedykowane są do mniejszych systemów fotowoltaicznych ładujących akumulatory żelowe z panelem o mocy do 160W. Wyposażone zostały w czytelny wyświetlacz LCD umożliwiający analizę prazy całego systemu a także wprowadzenie szeregu ustawień. Jednym z nich jest możliwość wyboru rodzaju stosowanego akumulatora. Holenderski producent udziela 5 letniej gwarancji na swoje wybory i gwarantuje najwyższą jakość produktu. Regulator jest lekki i kompaktowy a jednocześnie oferuje wyjątkowo dużą ilość danych do analizy oraz wydajny system ładowania akumulatorów.

Na uwagę zasługują dwa wyjścia USB 5V 2A, które umożliwiają ładowanie jednoczesne dwóch smartfonów o dużym zapotrzebowaniu energetycznym takie jak najnowszy IPhone czy Samsung. Inna przydatną opcją jest sterowanie oświetleniem dzień/noc. Regulator po wykryciu zmierzchu potrafi załączyć zasilanie a o świcie je wyłączyć.Regulator posiada pełne zabezpieczenie zarówno przed prądem zwrotnym z paneli jak i przez zbyt wysokim napięciem ładowania. Umożliwia pracę zarówno z akumulatorami 12V jak i z zestawem akumulatorów o napięciu roboczym 24V.

Akumulator Żelowy

Najwyższej jakości akumulator żelowy przeznaczony do pracy cyklicznej. Świetnie sprawdza się w solarnych systemach zasilania. Konstrukcja akumulatora sprawia, że jest on całkowicie szczelny, bezobsługowy i może pracować w dowolnej pozycji. Akumulatory HAZE HZY-EV słyną z funkcji powrotu do pełnej sprawności nawet przy rozładowaniu do 100% i rozpoczęciu procesu ładowania po dłuższym czasie. Wytrzymują 12 lat pracy buforowej lub 400 cykli przy 100% rozładowaniu, co przekłada się na pracę cykliczną ok. 4 lat lub więcej. Wybór akumulatorów renomowanej firmy zapewnia poprawną charakterystykę pracy przez cały czas użytkowania oraz minimalizacje kosztów związanych z potrzebą wymiany akumulatorów.

Halogen LED

Rewelacyjny i nowoczesny halogen LED’owy przeznaczony do silnego oświetlenia obiektów, placu, terenów za pomocą diod SMLED. Niski pobór mocy i wysoka wydajność sprawiają, że jest najlepszym wyborem dla oświetlenia solarnego. Pojedynczy halogen pobiera tylko 10W tj 0,8 Ampera i na małym akumulatorze może pracować przez wiele godzin. Posiada uchwyt ułatwiający montaż, np. na ścianie.

Złącza MC4 i Okablowanie

Do każdego zestawu dołączany jest komplet złącz MC4 umożliwiających wykonanie hermetycznego połączenia panela słonecznego z regulatorem ładowania. Sprzedawana przez nas panele wyposażone są firmowo w złącza MC4 umożliwiające łatwe i szybkie połączenie instalacji. Zastosowanie złącza MC4 gwarantuje bezstratne energetycznie połączenie oraz możliwość szybkiego rozłączenia panela słonecznego od układu w razie potrzeby. Jeżeli potrzebne są inne złącza lub ich większa ilość można dokupić je tutaj (złącza PV)

Do tego typu zestawów dołączany jest przewód umożliwiający wykonanie połączenia panela słonecznego do regulatora. Na przewodzie zaciśnięty jest konektor MC4 umożliwiający sprawne połączenie panela do regulatora ładowania. Dla zestawów zawierających akumulator na drugim końcu przewodów zarabiamy konektor do klem akumulatora. Po przecięciu przewodu można wykonać połączenie z panela do regulatora i z regulatora do akumulatora.

Zestawy z panelami 5W do 50W posiadają przewód LGY o przekroju 2.5 mm2. Zestawy z większymi panelami słonecznymi wyposażone są w przewód solarny odporny na promienie UV w podwójnej izolacji o średnicy 4 mm2. W każdym zestawie znajduje się 5 metrów przewodu czarnego oraz 5 metrów przewodu czerwonego.