Turbiny Wiatrowe

Energia wiatru jest jednym z odnawialnych źródeł energii.

Współcześnie stosowane turbiny wiatrowe przekształcają ją na energię mechaniczną, która dalej zamieniana jest na elektryczną. Przez ponad 2500 lat wiatraki miały pionową oś obrotu, dopiero w 1105 roku powstał pierwszy opis wiatraka o poziomej osi obrotu, czyli takiego, jaki jest obecnie najpopularniejszy.

Wiatrowe turbiny instalowane w wietrznych miejscach (duża liczba dni wietrznych i duża prędkość wiatru) mogą być opłacalne ekonomicznie. Aby warunki dotyczące wietrzności były spełnione, turbiny powinny być odpowiednio wysokie (powyżej 45 metrów). To powoduje trudności w transporcie do miejsca ich montażu. Wysokie koszty transportu oraz instalacji powodują, że wciąż mało osób decyduje się na tego typu inwestycję.

Przydomowe Turbiny Wiatrowe

Kiedy nie mamy jednak takich warunków ani dużych środków finansowych warto wypróbować produkty firmy 4sun.

Turbiny wiatrowe firmy 4sun z niską prędkością rozruchu, posiadają wysoki poziom energii wiatru oraz zoptymalizowany aerodynamiczny kształt i strukturę łopat, które zwiększają wykorzystanie wiatru i roczną produkcję energetyczną.

Cechy Przydomowych Turbin Wiatrowych

Głównymi funkcjami takich turbin są:

  • Niska prędkość rozruchu, wysokie wykorzystanie energii wiatru.
  • Łatwa instalacja, opcjonalnie połączenie rurowe lub kołnierzowe.
  • Zoptymalizowany aerodynamiczny kształt i struktura łopat, które zwiększają wykorzystanie wiatru i roczną produkcję energetyczną.
  • Korpus ze stopu aluminium odlewniczego, z 2 łożyskami obrotowymi, dzięki czemu wytrzymuje silniejszy wiatr i działa bezpieczniej.
  • Turbina posiada wbudowany hamulec magnetyczny, który skutecznie redukuje moment obrotowy przy granicznej prędkości wiatru i wpływa na optymalną pracę generatora.

Uwaga należy pamiętać, że w skład zestawu nie wchodzi maszt.

Jako ciekawostkę dodamy, że najwyższe turbiny wiatrowe w Polsce znajdują się we wsi Paproć. wysokość masztów tych turbin wynosi 160 m.