Złączki Instalacyjne WAGO

Ludzie są z reguły leniwi i lubią upraszczać sobie życie, w szczególności inżynierowie którzy potrafią  czasochłonne bądź powtarzalne czynności sprowadzić do minimum. Wydaje nam się że takim podejściem kierowała się firma WAGO która wymyśliła szybkozłączki instalacyjne upraszczajace codzienne życie elektryków, automatyków  i elektroinstalatorów.

Wszyscy znamy klasyczne złączki kablowe które trzeba było przykręcać płaskim śrubokrętem aby zamocować przewód. Używając złączek WAGO mamy ten problem z głowy, wystarczy włożyć kabel zacisnąć i to wszystko !

W asortymencie firmy możemy spotkać różne rodzaje złączek w zależności od zastosowań.

Złączki Instalacyjne Compact

Najpopularniejsze są złączki instalacyjne compact widoczne na zdjęciu poniżej. Wystarczy odchylić pomarańczowe dźwignie i możemy jeden sygnał/potencjał  połączyć bądź rozdzielić na trzy, bądź pięć w zależności od rozmiaru złączki.

Zero przykręcania, prosty i szybki montaż.

A co jeśli chcemy połączyć tylko dwa przewody ? Z pomocą przychodzi złączka 2- przewodowa, wystarczy przycisnąć, włożyć przewody i to wszystko :

Przerwany przewód? Na to też jest rozwiązanie : złączka serwisowa. Dźwignie mocujące przewody są umieszczone po przeciwnych stronach więc można łatwo połączyć przerwany przewód: